Wings For Life 2017 – za nami

Wings For Life 2017 – za nami Fot.Marcin Kin

W ostatnią niedzielę (07.05.2017) po raz czwarty mieliśmy przyjemność organizować największy bieg na świecie
Wings For Life World Run.
Limit miejsc Poznańskiej edycji wyczerpał się ponad tydzień czasu przed biegiem i prawie 6000 uśmiechniętych zawodników pojawiło się na starcie w pochmurny dzień. Poza Poznaniem, 24 miejsca na świecie ugościły w sumie 155,288 osób, które wsparły fundację Wings For Life.

Polacy zdominowali ogólnoświatowy ranking!

Tomasz Walerowicz przebiegł w Poznaniu 85,14km, wygrywając Polską edycję,
Bartosz Olszewski w Mediolanie 88,24km wygrywając we Włoszech,
Jacek Cieluszecki pokonał wszystkich w Cambridge – 68,80km,
a Dominika Stelmach biegnąc w Santiago, Chile wygrała wśród kobiet, jednocześnie ustanawiając nowy rekord świata – 68,21km.
Na pierwszym miejscu listy wyników uplasował się Szwed – Aron Anderson, który na wózku pokonał dystans 92,14km!!

Tegorocznej edycji nie udałoby się zorganizować gdyby nie pomoc 450 wolontariuszy, którzy w deszczu i wietrze dzielnie obstawiali wszystkie punkty żywnościowe na trasie biegu. Wśród uczestników biegli także sportowi celebryci jak np: Taddy Błażusiak, Joanna Jóźwik, Agnieszka Więdłocha, Dawid Godziek czy Jakub Przygoński.

Za kierownicą samochodu – mety – mogliśmy zobaczyć Adama Małysza, który z uśmiechem na twarzy złapał wszystkich przed setnym kilometrem, czy w przyszłym roku uda się pokonać tę magiczną barierę?

Zwycięzca Polskiej edycji biegu – Tomasz Walerowicz.